Teatr z bliska – nowy projekt stowarzyszenia Strefa Kultury

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Strefa Kultury otrzymało dotację z Urzędu Miasta Gdynia na realizację projektu pt. „Teatr z bliska”. Projekt potrwa od marca do grudnia 2015 roku we współpracy z Teatrem Gdynia Główna i Cafe Księgarnią Vademecum. Zapraszamy do udziału w projekcie!


Czym jest Teatr z bliska?

Projekt ma na celu wypełnienie luki, jaką jest brak oferty edukacyjnej skierowanej do wszystkich mieszkańców Gdyni zainteresowanych teatrem. W ramach projektu gdynianie wszystkich pokoleń wezmą aktywny udział w życiu teatralnym Trójmiasta, zaangażują się w jego współtworzenie, zdobędą wiedzę i świadomość teatralną. Wezmą tym samym aktywny udział w kreowaniu wizerunku Gdyni jako miasta o bogatej ofercie teatralnej oraz przyjaznemu oddolnym inicjatywom kulturalnym.

Wszystkie osoby chętne do wzięcia udziału w projekcie zapraszamy na nasz profil na Facebooku.

Odbiorcami projektu są wszystkie osoby mieszkające w Trójmieście, bez względu na wiek czy wykształcenie.

Co będzie się działo w ramach projektu?

W ramach projektu przewidziane są następujące działania:
– 9 wykładów z wybranych zagadnień z historii i współczesności teatru, a także wiedzy o teatrze, m.in.: historia powstania teatru, architektura teatru, scenografia, kostiumy, widz – aktor, dramaturgia, sztuka jako tekst literacki, teatr telewizji. Wykłady odbędą się w Teatrze Gdynia Główna
– 9 spotkań w ramach Czytelni klasycznego i współczesnego dramatu polskiego – miejscem spotkań będzie Cafe Księgarnia Vademecum
– Warsztaty pisania o teatrze, czyli 5 spotkań warsztatowych podczas których uczestnicy uzyskają wiedzę z zakresu tworzenia tekstów.
Tematy poszczególnych warsztatów:
– Ogólne zasady edycji tekstów w Internecie
– Dbałość o poprawność językową
– Zapowiedź, relacja z konferencji prasowej
– Recenzja teatralna
– Wywiad

– Wizyty w gdyńskich teatrach

Zapraszamy do udziału, wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

Photo Credit: UMTAD via Compfight cc