teatr gdynia główna wykład

Teatr od zaplecza

Już 18 września o godz. 17:00 zapraszamy na kolejny wykład o teatrze. Tym razem porozmawiamy nie o gwiazdach, reżyserach, aktorach czy pisarzach, ale o osobach, które tworzą teatr, ale o których pracy często się zapomina. Poznajcie z nami teatr od zaplecza! Jak zawsze spotykamy się w Teatrze Gdynia Główna.

Podczas spotkania naszym gościem będzie Janina Patocka, animatorka kultury, pedagog, była pracowniczka Teatru Powszechnego im. Z. Hübnera. Opowie nam co się dzieje na zapleczu teatru podczas premiery oraz jak wygląda praca tej instytucji nie od strony wielkich gwiazd i nazwisk, ale od strony pracowników, o których zazwyczaj nie wspomina się na afiszach.

Strona wydarzenia na Facebook’u.

Poniżej kilka słów o naszym gościu:

Belfer na emeryturze, nadal kocha swój pierwszy zawód i uczniów. Instruktor teatralny w ruchu amatorskim. Entuzjastka wszelkiej artystycznej działalności, a najbardziej teatru. Teatr jest jej miłością, dlatego właśnie kilka lat, pracowała jako garderobiana w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Nadal organizuje grupy teatralne skupiające osoby w różnym wieku. Pasjonuje się także piosenką i poezją. Całkiem niedawno otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznawaną przez Ministra Kultury. Optymistka. Podobno ma poczucie humoru.

Miejsce spotkania: Teatr Gdynia Główna (Dworzec PKP Gdynia Główna pl. Konstytucji 1)
Wstęp wolny!