Strefa Kultury w Cafe Księgarni Vademecum

Łacińskie vade mecum tłumaczymy: pójdź ze mną. W Słowniku języka polskiego czytamy: Vademecum to zbiór podstawowych informacji z danej dziedziny, najczęściej o charakterze praktycznym, wydany w formie drukowanej; kompendium, przewodnik, podręcznik.

Gdyńskie Vademecum to miejsce magiczne, gdzie wszystkie te znaczenia i definicje znajdują swoje uzasadnienia.

Przede wszystkim jest to księgarnia, ale nie tylko, bo tutaj rozmawia się
o książkach. Dyskutują kolekcjonerzy, amatorzy różnych gatunków literackich oraz poszukujący sensacji literackich. Tutaj szanuje się gust czytelniczy; tu również rozmawia się o nowościach wydawniczych, bestsellerach, białych krukach i zapomnianych autorach.

W Vademecum prężnie rozwija się dział promocji, organizujący nierzadko spotkania z autorami, znawcami i miłośnikami literatury i wydawcami. Entuzjaści i nowicjusze sztuki czytelniczej dowiadują się, jak powstaje książka, jak funkcjonuje rynek wydawniczy w Polsce; dlaczego książka staje się popularna; i co lubimy czytać najbardziej.

Księgarnia Vademecum to również ważny element rozgrywającej się w przestrzeni miejskiej wiosennej akcji Gdynia Miasto Słowa.

A w magicznym kawowym zakątku jest galeria obrazów, fotografii i gdyńskich ciekawostek oraz kawa, pyszne domowe ciasto i książki do poczytania… na wyciągnięcie ręki!

Naprawdę warto zajrzeć do Cafe Księgarni Vademecum, to interesujące miejsce na mapie gdyńskiej ul. Świętojańskiej.

Elżbieta Wierszko

 

Photo Credit: robbophotos via Compfight cc