dyktando w gdyni

My się trzynastki nie boimy! Absolutnie!

13 czerwca o 13:13 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia ruszy kolejna edycja gdyńskich dyktand pod patronatem prezydenta Wojciecha Szczurka.

Rozpoczynaliśmy skromnie od dyktand dla seniorów organizowanych w gdyńskiej YMCA jako kontynuacja prowadzonych tam przez p. Gabrielę Kurpisz-Kasprzak zajęć z Polszczyzny pięknej i poprawnej.

W ubiegłym urodzinowym dla Gdyni roku do uczestników 55+ dołączyła grupa 18+, a nasze dyktando nabrało rozpędu i odpowiedniej oprawy godnej Rady Miasta Gdyni.

Jak co roku nad tekstem i formą dyktanda w wielkiej tajemnicy pracuje Gabriela Kurpisz-Kasprzak. Już rozpoczęły się konsultacje językowe dla piszących dyktando, a jak nas zapewniono, poprawi się pogoda i słońce doda blasku wydarzeniom propagującym piękno i poprawność ojczystego języka.

Jeszcze jedno pozostaje niezmienne: wciąż towarzyszą nam hojni sponsorzy, dzięki którym zwycięzcy – mistrz i wicemistrz – otrzymają puchary i nagrody. Dziękujemy!

Zapraszamy serdecznie miłośników języka ojczystego, a także wszystkich, którzy nie boją się ortograficznych wyzwań do udziału w gdyńskiej klasówce.

Zapewniamy, że trzynaście to nasza ulubiona cyfra, dlatego 13 czerwca o 13.13 spodziewamy się tylko pozytywnych emocji i trzymamy kciuki za piszących XIII Gdyńskie Dyktando.

Elżbieta Wierszko
rzecznik gdyńskich dyktand