Teatr Gdynia Główna logo

Listopad w Teatrze Gdynia Główna

W listopadzie zapraszamy do Teatru Gdynia Główna na spektakle:

5 listopada godz. 19:00 VON BINGEN. HISTORIA PRAWDZIWA – wg dramatu Sandry Szwarc, Reżyseria: Błażej Tachasiuk

Spektakl Teatru Czarny Kwadrat na podstawie tekstu Sandry Szwarc zakwalifikowanego do półfinału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2015, nagrodzony Grand Prix XVI Festiwalu “Dwa Teatry” i wielokrotnie wyróżniony w rankingu “Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2015/2016” (“Teatr”nr 9/2016).

6 listopada godz. 12 STACJA BAJEK: ŚPIĄCA KRÓLEWNA na podstawie baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta w reżyserii Luby Zarembińskiej

Spektakl, który rozbudzi najbardziej wybrednego smakosza małych form teatralnych! Znana wszystkim doskonale baśń opowiada o królewnie, na którą zła wiedźma rzuca urok. W dniu jej 15 urodzin, tuż przed zachodem słońca, królewna ukłuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Czar może zdjąć jedynie pocałunek przystojnego księcia… Luba Zarembińska i Piotr Srebrowski przybliżą dzieciom urokliwy świat baśni w przystępnej formie teatralnej. Za pomocą wyrafinowanych i ręcznie robionych lalek na małej scence, dwójka aktorów przenosi widzów nie tylko w świat baśni o zaklętym królestwie, ale odkrywa przed nimi także tajemne przestrzenie snu, który przynosi inspirację i działa oczyszczająco. Zakończenie daje  nadzieję i wiarę w wiecznie spełniającą się miłość.

19 listopada godz. 19 Mark Ravenhill PRODUKT w reżyserii Michała Rzepki

PRODUKT drażni krytykę, pobudza widownię, uwiera formą. Zabawa konwencją, sztuczność sytuacji, naciąganie do granic absurdu intrygi i pełne werwy rozwiązania wątków splatają się na jedną z najodważniejszych propozycji Teatru Gdynia Główna.

Gdzie jest tragedia-może być zysk. Fabuła brzmi banalnie: wcale nienajważniejszy w swoim teatrze reżyser – James, usiłuje namówić gwiazdę ekranu, by zagrała w jego najnowszym filmie. Utkał prostą satyrę o Ameryce, mediach i traumie po wydarzeniach 11 września 2001 roku, w oparach gorącej miłości kobiety zachodu do mrocznego arabskiego zamachowca-samobójcy. Jeśli tylko mężczyzna zdoła przekonać aktorkę, uzyska doskonały Produkt. James, smakosz padliny i ludzkich fobii, bezduszna maszynka do zarabiania pieniędzy. A to wszystko po to, by nasycić swoje ego.

20 listopada godz. 12 STACJA BAJEK – JURI – magiczny spektakl dla dzieci  w reżyserii Piotra Srebrowskiego

Niezwykły spektakl inspirowany opowiadaniem dwunastoletniej Barbary Szafraniec, która została zwyciężczynią ogłoszonego przez Teatr Gdynia Główna konkursu na napisanie baśni lub bajki „Z notatnika na scenę”. W nagrodę opowiadanie autorki zostało przeniesione na deski teatralne.