Korzenie kultury – baśnie i mity

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Gdyńska Strefa Kultury, Sztuki i Edukacji otrzymało dotację z Urzędu Miasta Gdynia na realizację projektu pt. „Korzenie kultury – baśnie i mity” w roku 2017.

Nasz nowy projekt będzie trwał od lutego do grudnia. Do współpracy zaprosiliśmy Teatr Gdynia Główna, Cafe Księgarnię Vademecum, Miejską Bibliotekę Publiczną i Fundację A może by….

Nasz projekt to świadomy powrót do baśni i mitów, jako opowieści uniwersalnych i ponadczasowych. Kochamy baśnie bez względu na wiek, bo przeczuwamy, że w ich treści mieści się więcej niż tylko naiwna opowieść. Baśnie i mity są cudownymi i pełnymi mądrości historiami, są doskonałym sposobem orientacji w świecie, także świecie wartości. Dlatego postanowiliśmy powrócić do korzeni naszej kultury, przyjrzeć się tym starym tekstom i zanalizować, zinterpretować, zreinterpretować znane legendy, baśnie, podania odkrywając przy okazji wiele prawd o nas samych i współczesnym świecie.

Bardzo serdecznie zapraszamy Was m.in. na:
–  6 wykładów z cyklu „Korzenie kultury”, m.in. o mitologii słowiańskiej i kaszubskiej, legendach polskich i miejskich
– warsztaty teatralne, komiksowe, plastyczne, literackie, filmowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Szczegółowe informacje o terminach i zapisach już wkrótce! Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami – polub fanpage stowarzyszenia na Facebooku!