jesienne spotkania teatralne

Jesienne Gdyńskie Spotkania Teatralne

Po letniej przerwie wracamy do spotkań z twórcami teatru. Wiosną rozmawialiśmy z aktorami (Agnieszka Kaczor, Maciej Wizner, Dariusz Szymaniak), tym razem chcielibyśmy zapytać o pracę twórczą reżyserów. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października 2016 r. w Teatrze Gdynia Główna, o godzinie 17.00

Gościem będzie reżyserka, współzałożycielka i dyrektor artystyczna TGG – Ewa Ignaczak.

ewa-1 

Ewa Ignaczak to reżyserka teatralna, scenarzystka, animatorka kultury, absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Założycielka Sceny Teatralnej Żak w Gdańsku, Sceny na Piętrze w Elblągu oraz Teatru Stajnia Pegaza, z którym zrealizowała ponad 40 premier. W 2003 roku założyła Sopocką Scenę Off de BICZ. Pomysłodawczyni i organizatorka licznych projektów teatralnych, polskich jak i zagranicznych. Laureatka wielu festiwali w kraju i zagranicą. Dyrektor i współzałożycielka Teatru Gdynia Główna.

Rozmowę poprowadzi Katarzyna Gajewska.

katarzyna-gajewska-2-1

Katarzyna Gajewska to absolwentka kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, specjalizacja audiowizualna. Autorka tekstów i recenzji teatralnych, pisała m.in. dla: Portu Kultury, Teatromiasto, Dziennika Teatralnego. Jej teksty można przeczytać także w portalu e-teatr.pl. Prowadzi bloga gajapisze.pl. Jest jurorką tegorocznej edycji Gdyńskiej Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej.

Serdecznie zapraszamy!