Gdyńskie Spotkania Teatralne w maju

Już w najbliższy wtorek, 17 maja o godzinie 17.00 zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Gdyńskich Spotkań Teatralnych. Rozmawiać będą dr hab., prof. UG Małgorzata Jarmułowicz i aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza Dariusz Szymaniak.

Małgorzata Jarmułowicz jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Dramatu, Teatru i Widowisk Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w polskim teatrze socrealistycznym, zajmuje się antropologicznym wymiarem współczesnego teatru i dramatu. Do jej najważniejszych publikacji należą: Sezony błędów i wypaczeń. Socrealizm w dramacie i teatrze polskim, Gdańsk 2003 oraz Teatralność zła: antropologiczne wędrówki po współczesnej dramaturgii i teatrze, Gdańsk 2012.

Dariusz Szymaniak to absolwent PWST w Krakowie, znany gdyńskim widzom z wielu wybitnych ról w Teatrze Miejskim, m.in: Kiryłowa w Biesach, Solange w Pokojówkach, Pisarza w Idąc rakiem, czy Kreona w Antygonie. Poza pracą w gdyńskim teatrze, uczy aktorstwa w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureat wielu nagród, między innymi Nagroda Prezydenta Gdyni za rolę Maxa w “Rock’n’rollu” Toma Stopparda z roku 2012.

Gościć nas będzie jak zawsze Teatr Gdynia Główna.