Dzielny Kapitan Ahab. Premiera w Teatrze Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna zaprasza na premierę spektaklu DZIELNY KAPITAN AHAB, inspirowanego Moby Dickiem Hermana Melville’a, w reżyserii: Grzegorza Kujawińskiego, obsada: Piotr Rogalski, Piotr Srebrowski, Oliwer Zypper.

PREMIERA: 3 grudnia godz. 12:00 oraz 14:00

Awanturnicza podróż morska!  Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz.
Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Ahab, wraz załogą, poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem MOBY DICK. Bestia zatopiła już wiele statków i obgryzła niejedną kończynę. Dlaczego więc Ahab ściga wielkiego kaszalota? Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić Lewiatana? Zaczyna się przygoda na otwartym morzu!
W spektaklu ważną rolę odegra sztuka imitacji dźwięków. Narracja akustyczna spektaklu zostanie wykreowana na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów.

Wydarzenie na Facebooku.

Informacje o twórcach:

Grzegorz Kujawiński – absolwent wydziału Organizacji Sztuki Filmowej w Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. Przez lata związany z Teatrem Nowym w Łodzi oraz Sopocką Sceną Off de BICZ. Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Gdynia Główna. Na co dzień zajmuje się promocją i działaniami PR. Spektakl „Dzielny kapitan Ahab” jest jego debiutem reżyserskim.

Piotr Srebrowski – aktor, lalkarz, reżyser, absolwent PWST w Krakowie, Filia we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim, Prezes Fundacji Sopot Centralny; od 2011 roku związany z Trójmiastem, gdzie zrealizował kilkanaście premier; współpracował m. in. z Teatrem Stajnia Pegaza, Teatrem Miniaturą, Gdyńskim Centrum Kultury, sceną SAM i FSC, Teatrem Stacja Szamocin, Teatrem BRO, Filharmonią Bałtycką; reżyser m.in. spektaklu „Wielkie ciasto” w Teatrze Gdynia Główna, za który został uhonorowany Nagrodą Artystyczną Prezydenta Miasta Gdyni Galion Gdyński w kategorii debiut artystyczny.

Piotr Rogalski – aktor, absolwent Południowobałtyckiej Akademii Teatru Niezależnego (BAIT). Obecnie związany z Teatrem Korkoro oraz Teatrem Gdynia Główna. Po za tym kompozytor, producent muzyczny, autor tekstów, scenariuszy, wokalista. Współpracuje z młodymi reżyserami Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Oliwer Zypper – Obecnie studiuje wiedzę o filmie i kulturze audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim. Z teatrem Gdynia Główna związał się poprzez projekt Teatr Młodych, gdzie szkolił się w sztuce szczudlarskiej oraz aktorskiej. Wystąpił w spektaklu plenerowym „Masska” insp. tekstem Stanisława Lema w reż. Ewy Ignaczak i Idy Bocian oraz spektaklu „Męczeństwo Piotra Ohey’a” wg tekstu Sławomira Mrożka w reż. Małgorzaty Polakowskiej i Przemysława Jurewicza. W spektaklu „Dzielny kapitan Ahab” debiutuje jako lalkarz.

Dzielny kapitan Ahab

Inspirowany Moby Dickiem Hermana Melville’a
Scenariusz i reżyseria Grzegorz Kujawiński
Obsada: Piotr Rogalski, Piotr Srebrowski, Oliwer Zypper
Lalki: Kinga Tomaszewska Smolarczuk i Marta Ubysz
Scenografia: Bartosz Dobrowolski i Grzegorz Kujawiński
Konsultacje reżyserskie: Piotr Srebrowski
Światło: Marzena Chojnowska

PREMIERA: 3 grudnia godz. 12:00 oraz 14:00

Bilety: 20 zł
Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl
sprzedaż online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/
Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
www.teatrgdyniaglowna.pl
www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna