Tymoteusz- zdjecia z próby fot. Marzena Chojnowska 4

Majowe spektakle w Teatrze Gdynia Główna

Maj sprzyja wychodzeniu z domu, robi się coraz cieplej i jaśniej. Podczas spaceru warto odwiedzić Teatr Gdynia Główna, który przygotował dla Was kilka ciekawych spektakli. Mamy trzy propozycje spektakli dla dzieci i jeden dla widzów dorosłych. Bilety na spektakle można kupić tutaj: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/

15 maja godz. 12 TYMOTEUSZ RYM CIM CIM inspirowany sztuką Jana Wilkowskiego, reżyseria Luba Zarembińska

Pełen humoru i ciepła spektakl o niesfornym niedźwiadku – Tymoteuszu Rym Cim Cim i samotnie wychowującym go Tacie niedźwiedziu. Tymoteusz przygarnia bezdomnego psa, co prowadzi do wielu zabawnych perypetii. W przedstawieniu ożywają poduszki, koce, poszewki i inne przedmioty codziennego użytku, kreując przy pomocy wyobraźni widza pełnokrwiste komediowe postacie z serii dziecięcych sztuk Wilkowskiego o Tymoteuszu: Misia i jego Tatę, Ptaki, Kwokę, Psiuńcia i Lisicę.

19 maja godz. 19 Burmistrz Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reż. Ewy Ignaczak

Spektakl dla widzów dorosłych. Jest to z pewnością jedna z lepszych produkcji Teatru Gdynia Główna. BURMISTRZ opowiada o szarym polskim miasteczku, w którym – pod ojcowską władzą tytułowego Burmistrza – żyją szarzy mieszkańcy. Wszyscy z nich to lokalni patrioci. Kochają ojczyznę, postawili pomnik wyłożony szlachetnymi kamieniami i mają swojego Niemca pokutnika, na którym mszczą się za krzywdy ojców. Któregoś dnia na miasteczko spada nagle wywiedziona z przeszłości Prawda. Społeczność, która dawno odwróciła się od „tamtych czasów”, nie jest gotowa na weryfikację trudnej przeszłości. Za wszelką cenę chcą uciec przed bolesną Prawdą.

Na spektaklu byliśmy i gorąco go polecamy.

21 maja godz. 12 Bajka O księciu Pipo i jego czerwonym koniku wg Pierre’a Gripariego, w reż. Ewy Ignaczak

Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga ta nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu.
Bajka o Pipo to uniwersalna opowieść o dorastaniu, przemijaniu, wierności sobie i sile przyjaźni.
Spektakl, w którym nie brakuje żywego tempa, urokliwej scenografii, a przede wszystkim dobrej zabawy, może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.

Fragment recenzji:
[…] niezwykle udany „debiut” Ewy Ignaczak, która pierwszy raz reżyseruje sztukę dla dzieci. I jak to w przypadku wielu jej przedstawień – jest dynamicznie, kolorowo i często absurdalnie. Trójka aktorów – Ida Bocian, Bartłomiej Sudak i Łukasz Dobrowolski grają na bardzo wysokim, równym poziomie, swobodnie wchodzą w interakcje z dziećmi, które chwilami wyprzedzają fabułę i wtrącają się w przebieg spektaklu. Bocian i Sudak wcielają się w różne postaci, i robią to tak sprawnie, że z czasem nawet dzieci nabierają się, że gra je ktoś inny. Inscenizacja oparta jest na symbolu: smutek to wylewana woda, a stół staje się koniem. Wszystko ożywa dzięki i dla dziecięcej wyobraźni.
Katarzyna Gajewska – Dziennik Teatralny Trójmiasto

Forma spektaklu ruchomego pozwoli młodym widzom doświadczyć bliskiego obcowania ze sztuką i przekonać się, że granice wyobraźni sięgają znacznie dalej niż można by przypuszczać.

28 maja o godz. 12 Śpiąca Królewna na podstawie baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta, adaptacja i reżyseria: Luba Zarembińska

Teatr Gdynia Główna zaprasza na niedzielne spotkania z teatrem dla najmłodszych. Tym razem w Stacji Bajek zagości „Śpiąca Królewna”, która nie pozwoli nawet największemu śpiochowi zmrużyć oka!
Spektakl, który rozbudzi najbardziej wybrednego smakosza małych form teatralnych!

Znana wszystkim doskonale baśń opowiada o królewnie, na którą zła wiedźma rzuca urok. W dniu jej 15 urodzin, tuż przed zachodem słońca, królewna ukłuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Czar może zdjąć jedynie pocałunek przystojnego księcia… Luba Zarembińska i Piotr Srebrowski przybliżą dzieciom urokliwy świat baśni w przystępnej formie teatralnej.

Za pomocą wyrafinowanych i ręcznie robionych lalek na małej scence, dwójka aktorów przenosi widzów nie tylko w świat baśni o zaklętym królestwie, ale odkrywa przed nimi także tajemne przestrzenie snu, który przynosi inspirację i działa oczyszczająco. Zakończenie daje nadzieję i wiarę w wiecznie spełniającą się miłość.